Hei igjen!
En severdighet du ikke kan gå glipp av på Bali er tempelet Tanah Lot. Dette tempelet regnes som et av de aller helligste for balineserne, og de fleste besøker det minst én gang i året. Stedet kryr av turister, så det er lurt å komme litt tidlig for å få en fin plass å nyte solnedgangen fra. Selve tempelet ligger i havet, så når det er høyvann er det ikke mulig å gå inn i det.
På fastlandet ved templet finner du en lang gate med boder, små caféer og selgere som tilbyr alt mulig. Så det er fult mulig å gjøre en dag ut av besøket. De tilbyr blant annet elefantridning ved inngangen! Dette er en opplevelse som gir mye innblikk i kulturen på Bali, noe som er kult å få med seg, slik at det ikke bare blir strand og shopping.
For å kunne besøke tempel på Bali er det viktig å ha på seg sarong og t-skjorte som dekker skuldrene. Dette gjelder generelt alle tempel man besøker. På bildet har noen av jentene på seg dette. Det finnes utrolig mange fine saronger i alle farger å få kjøpt på strendene.
Andrea & Marte
Bali, Ex.phil/Ex.fac