The last part, senoritas

Dette bildet er av Andrew Berridge som har sin aller siste teoritime med PT-studentene paa North Head, Manly, vaaren (Aussie season) 2014.

Han ser trist ut, ikke sant? Jeg tror han er det. For det er meget trist at vi om droeye to uker sitter paa flyet ut av Australia uten helt aa vite naar vi kommer til aa se igjen verdens beste CrossFit-gym.

Leker oss med fem minutter statisk squat og andre smertefulle oevelser som mobilitetsoekt.

Det foeles som i gaar at vi var paa fellesjogg i stinettet rundt her for aa bli kjent med omraadet, klimaet og hverandre. Plutselig er tre maaneder gaatt, og det kan vaere jul og winter wonderland hjemme alt det orker for min del – akkurat naa er Manly kanskje det mest perfekte stedet i verden. Maa vi dra? Virkelig?

Morgenintervaller paa Manly beach. Hoerer jeg paradis?

Forelskelse. En saann foelelse man kjenner igjen naar den dukker opp, fordi den er spesiell og ganske sjelden. Varm om hjertet, litt kribling i magen. Vi er nok ganske forelska i Manly hele gjengen.

Jovisst har vi ligget i senger som burde vaert forbeholdt innsatte i fengsel som ikke akkurat har optimalisert tremingen vaar, men heller paafoert oss unoedvendige smerter og plager.

Visst har vi spist skinke og vannmelon tre ganger per dag og er i faresona for aldri aa kunne nyte det igjen.

Og vi har absolutt behov for aa vaske undertoeyet vaart paa 60 grader og ikke bare “cold” eller “warm”. (Eller vent, det undertoeyet tar kanskje vegen bort fra eksistens via soeppelboetta foer den kofferten sendes til fedrelandet.)

Det skal faktisk bli befriende ikke aa maatte spise til asignerte tider, ta en bestemt buss, aldri ha et rom hvor man kan vaere alene og vaere avhengig av stakkars Ida til aa passe paa at alle hennes 40 “barn” har med seg de rette klaerne og boekene til enhver tid.

Det er heller ingen tvil om at det hjemme i Norge sitter familier, venner og kjaerester som ser fram til aa faa igjen sine til jul.

Ikke saa rart det, kanskje, vi er jo en ganske fin gjeng?

Men likevel. Saa fantastisk vi har hatt og har det her nede! Saa mange flotte mennesker samlet paa et sted – det hoeres fryktelig klissete ut, men det er jammen et privilegium. For dere der hjemme kan det synes som at vi lever i ei boble, og det gjoer vi paa sett og vis. Men alle som er inne i bobla sammen med oss blir med ut av den ogsaa – heldigvis!

Toeffe troll som gjennomfoerte Tough Mudder i helga!

Se saa supre vi er, da.

Nei, naa er det nok kliss og klass. Vi har faktisk to uker igjen, og selv om de er fylt med eksamen og det som trolig blir en hektisk innspurt paa studiet (passer forsaavidt bra, siden vi er for blakke til aa ta oss til saa mye annet!), saa skal vi forsoeke aa nyte samtidig som vi forbereder oss paa aa dra.

I gaar hadde vi mexican party “hjemme” paa Oceanside, med hatter, barter, limbo, pinata og sangria – bilder sier mer enn tusen ord :)

Lisa og Martine oensker velkommen

xoxo Charlotte Karlsen, PT CrossFit Sydney

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *